Аудиторські компанії - в списку найбажаніших для роботи

Новий список "100 найкращих компаній для роботи" від Fortune включає, звичайно, і аудиторські компанії, причому "Велика четвірка" у повному складі перебуває у верхній його половині.

Список складається щорічно на основі вивчення ситуації з працевлаштуванням у США. У дослідженні бере участь більше 4 мільйонів роботодавців, серед яких і місцеві аудиторські компанії. Для участі компаніям необхідно мати, як мінімум, 1000 співробітників і при цьому брати участь у програмі "Great Place to Work", завдяки якій їх співробітники мають можливість на умовах конфіденційності брати участь в опитуваннях з приводу якості умов роботи без побоювання за збереження свого робочого місця.

Таким чином, знаходження на тій чи іншій позиції у списку сотні найкращих роботодавців визначається переважно (приблизно на 85%) на основі відгуків співробітників, які оцінюють рівень довіри і свою здатність до самореалізації. Решта 15% – це оцінка ефективності управління, корпоративних цінностей і новаторства.

Аудиторські компанії, які увійшли до списку

На 21-му місці – Plante Moran, досить відома в США. У списку вона вже 22-й рік поспіль, причому цей факт ставить в заслугу своїй незмінній прихильності двом ключовим принципам – гнучкості і духу товариства. Plante Moran називає себе "людський компанією", тільки виглядає як аудиторська". Вона набагато менша порівняно зі своїми основними конкурентами по галузі (всього 3000 осіб), проте успіх очевидний. Керуючий партнер Jim Proppe зазначає, що успіх цей починається з команди і нею ж закінчується, і що корпоративна культура – це те, над чим вони працюють постійно. Щодо диверсифікації - весь її штат майже на половину (47.8%) складається з жінок; 11% співробітників належать до меншин.

На 25-му місці - Ernst & Young LLP, яка перемістилася туди з 34-го місця в минулому році. Також вже 22 роки у списку, а її співробітники задоволені умовами завдяки можливостям навчання та саморозвитку, а також корпоративної культури, що заохочує креативність. Як свідчить сайт компанії, основне завдання для неї полягає в побудові найкращих робочих умов через розвиток лідерської команди, здатної на позитивні зміни. Тільки в США E&Y працевлаштовує понад 48 тисяч співробітників. Її штат на 44.8% складається з жінок і на 37.5% з меншин.

KPMG розташувалася на 32-му місці в цьому році. У списку "100 Best Companies to Work For" від Fortune вона в 13-й раз поспіль, що стало, на думку керівництва, віддачею від зроблених інвестицій в корпоративну культуру. У США в компанії працюють близько 32 тисяч осіб, 44.7% з яких жінки і 33.4% - меншини. Співробітники в своїх відгуках особливо відзначають диверсифікацію і здатність керівництва прислухатися до думки кожного члена команди, що властиво також і для компаній, які надають послуги оцінки бізнесу.

36-е місце зайняла аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers, піднявшись туди з 44-го в минулому році. У списку від Fortune вона вже 16 років. Її штат налічує в США близько 44 тисяч співробітників, 45.6% з яких жінки і 32.7% - меншини. Голова Tim Ryan підтверджує свою відданість програмі щодо забезпечення диверсифікації в рамках ініціативи, запущеної PwC три роки тому.

Нарешті, Deloitte на 45-му місці. Компанія сильно втратила позиції в порівнянні з минулим роком, коли вона перебувала на 26-му місці списку найкращих роботодавців, зате вона в ньому вже 21 рік. Можливо, це якось пов'язано з заміною виконавчого директора в минулому році і подальшими кадровими перестановками. У той же час співробітники присуджують аудиторської компанії високі оцінки завдяки корпоративній культурі і наданим їм можливостям навчання та розвитку. У США в Deloitte трудяться 66 тисяч чоловік, 42.7% з яких жінки і 44,1% - меншини.

Загалом, верхня десятка найкращих роботодавців в США на сьогодні виглядає так:

Hilton
Ultimate Software
Wegmans Food Markets
Cisco
Workday
Salesforce
Edward Jones
Stryker
American Express
Kimpton Hotels & Restaurants

За матеріалами gaap.ru та Compliance Week

Див. докладніше: Аудиторські послуги в Україні